Реал Мадрид не взе нищо от Валенсия (видео + галерия)

Световният шампион Реал Мадрид загуби с 1:2 гостуването си на Валенсия в отложен мач от 16-ия кръг на Ла Лига. Симоне Дзадза (4) и Фабиан Ореяна (9) зарадваха публиката на "Местайя". Кристиано Роналдо отбеляза в 44-ата минута, а натискът на "лос меренгес" след почивката не донесе гол. Срещата ще се запомни и с множеството грешки на главния съдия. Реал остава само с точка аванс пред Барселона и вече с един мач по-малко.

Зинедин Зидан заложи на Хамес Родригес в стартовия състав, пренебрегвайки възстановения Гарет Бейл. Карим Бензема и Кристиано Роналдо действаха до колумбиеца. Воро разчиташе на 4-2-3-1, поставяйки Симоне Дзадза на върха на нападението, подкрепян от Мунир Ел Хадади, Фабиан Ореяна и Нани.

Валенсия - Реал Мадрид "Прилепите" връхлетяха върху своя съперник и го нараниха с два ранни гола. В четвъртата минута бившият играч на Барселона Мунир центрира отдясно, Дзадза овладя на гърди с гръб към вратата и с прекрасно завъртане изпрати топката от въздуха от около 15 метра, намирайки далечния горен ъгъл - 1:0. Това беше истински шедьовър от левия крак на италианеца.

Пет минути по-късно домакините удариха за втори път след безжалостна контра. Нани получи отляво и правилно видя включилия се Ореяна, който не нанесе най-добрия изстрел по земя, но пък промуши топката между краката на Кейлор Навас и това означаваше гол - 2:0. Гостите от "Сантиаго Бернабеу" застрашиха вратата в 11-ата минута, когато Каземиро скочи след корнер и насочи в обсега на Диего Алвеш.

Валенсия - Реал Мадрид - 1:2 В рамките на 13-ата минута стана горещо и пред двамата вратари. Първо Роналдо стреля от 20 метра много близо до близката греда в аут. След това топката стигна до Мунир в наказателното поле, тя рикошира и излезе малко над гредата на Навас. В 15-ата Бензема спечели терен, Тони Кроос намери Кристиано, който шутира силно по земя от малък ъгъл, Хамес Родригес застигна топката, но Мунир беше застанал на гредата и се справи с гърди.

Тимът на Зидан продължи да натиска, а "бяло-черните" търсеха шансове на контри. В 21-ата Бензема завъртя прекрасно топката от 20 метра, ала Диего Алвеш съумя да избие над гредата. В 30-ата Даниел Парехо завъртя топката над стената, но Навас успя да стигне навреме и да избие. В 35-ата Алвеш не се намеси добре след връщане с глава на Жоао Кансело, последва лека суматоха в наказателното поле, неутрализирана от Хосе Гая, който изчисти над гредата.

Валенсия - Реал Мадрид - 1:2 В 37-ата Луиш Нани напомни за най-добрите си години с чудесен рейд отляво, върна назад топлката и последва бомбен удар на Парехо - далеч от целта. При тази ситуация португалският футболист на "лос че" получи контузия. Две минути по-късно Даниел Карвахал центрира отдясно, а Кристиано стреля атрактивно с пета на първа греда - вратарят внимаваше и улови.

В 44-ата мадридчани намалиха резултата след страхотно изпълнение с глава на Кристиано Роналдо. Марсело центрира, португалецът се изстреля нагоре, не остави шансове на пазача си и насочи в близкия ъгъл, преодолявайки Алвеш. Само минута по-късно Роналдо можеше да направи 2:2, но нямаше късмет. Той шутира, топката се отклони от защитник и профуча опасно близо до гредата, почти облизавайки я - аут.

Валенсия - Реал Мадрид - 1:2 "Лос меренгес" се хвърлиха мощно към вратата на валенсианци с началото на втората част. Домакините бяха подложени на унищожителен натиск в рамките на четвърт час. В 54-ата минута Кристиано падна в наказателното поле, но съдията прецени, че няма дузпа след схватка между португалеца и Мангала. В 61-ата Парехо като на шега навлезе по аутлинията и реши да стреля - Навас внимаваше.

В 62-ата Гарет Бейл замени Хамес в опит за усилване на остротата в атака. Секунди по-късно уелсецът нахлу отдясно и центрира висока топка, спечелена от Есекиел Гарай въпреки гигантския отскок на Роналдо. В рамките на 67-ата минута имаше много работа за съдията Де Бургос Бенгоечея. Първо реферът не видя явно нарушение срещу Роналдо. На другата врата Рафаел Варан не се ориентира добре, Дзадза отне топката и очи в очи с Навас беше изнесен от Карвахал. Домакините претендираха за дузпа, но арбитърът сметна, че няма такава.

Валенсия - Реал Мадрид - 1:2 В 72-ата Мунир тръгна устремено напред по десния фланг, стигна до границата на наказателното поле, където Рамос го фаулира, застъпвайки грубо неговия глезен. Съдията пак не разбра какво се случва и остави играта да продължи. В 77-ата Кроос искаше нарушение пред наказателното поле, но съдията не уважи претенциите.

В края мадридчани натиснаха още по-мощно. В 87-ата Енцо Перес едва не си вкара автогол, след като изрита топката нагоре и тя можеше да прехвърли Алвеш. Съдията се застрахова и назначи нарушение в атака. В 89-ата Рамос шутира от 19 метра след избита топка и не намери очертанията на вратата. В 90-ата Бейл спечели въздушната битка при корнер, но имаше малшанса да стреля с глава в статичния крак на Перес. Тимът на Воро оцеля и взе трите точки.

Валенсия - Реал Мадрид - 1:2 В неделя вечер Мадрид има още едно тежко гостуване във Валенсиана - на Виляреал. Валенсия пък диша по-спокойно, отдалечавайки се от зоната на изпадащите.