Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Лесна победа и Ман Юнайтед е в следващата фаза (видео)

Английският гранд Манчестър Юнайтед с лекота преодоля 1/16-финалите в Лига Европа. "Червените дяволи" (в бели фланелки тази вечер) надвиха с 1:0 Сент Етиен на френска земя в реванша и с общ резултат от двете срещи 4:0 елиминираха съперника си. Попадението реализира в 17-ата минута Хенрих Мхитарян, който обаче малко след това трябваше да бъде принудително сменен заради травма. През второто полувреме пък червен картон получи централният защитник Ерик Байи и тимът на Жозе Моуриньо завърши двубоя с 10 души.

В 17-ата минута Хуан Мата центрира отляво и Хенрих Мхитарян леко отклони топката, насочавйки я във вратата на домакините.

В 23-ата минута играч на Сент Етиен едва не си отбеляза автогол след центриране на Мата.

В 25-ата минута Мхитарян напусна терена, след като изглеждаше, че е получил разтежение. Арменецът бе сменен от Маркъс Рашфорд.

В края на първата част първо Лоик Перен стреля твърде слабо с глава от удобна позиция и не затрудни Серхио Ромеро, а после пред Кевин Мане-Паке се откри доста добър шанс да изравни резултата, но той не успя да преодолее аржентинския страж на гостите. Между тези две ситуации Златан Ибрахимович опита далечен изстрел към вратата на сент Етиен, но мерникът му изневери.

Десетина минути след началото на втората част Маруан Фелаини получи шанс да стреля отблизо, но и от малък ъгъл, и белгийският халф не уцели вратата на Стефан Руфие. Малко след това пък Пол Погба стреля от добра позиция, но Руфие парира удара.

В 61-ата минута защитникът на Юнайтед Ерик Байи получи жълт картон, а само две минути по-късно реферът му показа и втори такъв. Така бранителят бе отстранен от игра, изкарвайки си червен картон по доста елементарен начин.

В 74-ата минута Пол Погба можеше да направи резултата 0:2, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата на Сент Етиен. Малко след това пред Рашфорд се откри прекрасен шанс за гол, но младият нападател на Манчестър Юнайтед стреля неточно с удар по земя.

В крайна сметка, Юнайтед победи за втори път френския си противник и с лекота се класира за 1/8-финалите на Лига Европа.

СЕНТ ЕТИЕН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:1 (общ резултат от двете срещи 0:4)
0:1 Мхитарян (17)

СЕНТ ЕТИЕН (4-2-3-1): Руфие; Малкюи, Теофил-Катерин, Перен, Фл. Погба; Верету (68-Лемоан), Пажо; Амума, Сайве (53-Жоржиньо), Моне-Паке; Берич (59-Ру)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (4-2-3-1): Ромеро; Йънг, Байи, Смолинг, Блинд; П. Погба, Карик (62-Швайнщайгер); Мхитарян (25-Рашфорд), Мата (64-Рохо), Фелаини; Ибрахимович

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Малкюи (СЕ); Байи (МЮ)