Шиникова измъчи бивша №12 в света

Втората ракета на България при дамите Изабелла Шиникова загуби в първия кръг на турнира в Будапеща от бившата №12 в света Янина Викмаайер с 3:6, 6:4, 5:7. 133-ата в световната ранглиста Шиникова, която премина през квалификациите, оказа сериозна съпротива на белгийката, но преклони глава пред съперничката си след 2 часа и 17 минути игра.

В първия сет 60-ата в света Викмайер поведе с 4:0, Шиникова взе следващите два гейма, но поставената под №5 белгийка все пак не изпусна тази част. Във втория сет Шиникова направи пробив за 5:3, но веднага след това загуби своето подаване. При 5:4 обаче българката реализира нов пробив и взе сета. В решаващия трети сет Викмайер поведе с 4:2, но Шиникова обърна резултата в своя полза и бе по-близо до победата при 5:4. По-големият опит на Викмайер обаче си каза думата и белгийката взе следващите три гейма, а с това и мача.