Звездец (Горна Малина) отстрани Славия от Купата на България

Волейболистите на Звездец (Горна Малина) сътвориха изненадата във 2-ия кръг от турнира за Купата на България и продължават напред. Тимът, воден от Иван Генков, който се подвизава във Висшата лига, надигра у дома първодивизионния Славия с 3:0 (25:21, 25:15, 25:22) в мач, игран снощи местната спортната зала.

Така Звездец се класира за третия кръг за Купата на България, където към победителите от този етап се присъединяват и първите четири тима от Суперлигата.

Едва 150 зрители, обаче, изгледаха успеха на своите, който е първи такъв пробив на Звездец в турнира. В началото на мача Славия диктуваше темпото, но в решителните минути на първия гейм домакините направиха обрат и надвиха съперника като спечелиха с 25:21. В следващите две части волейболистите на Горна Малина имаха превес, не позволиха обрати и стигнаха до чиста победа след 25:15 и 25:22.