Арда в третия кръг на Купата след гейм 25:9

Волейболистите на Арда (Кърджали) победиха като гости Попово 09 (Попово) с 3:0 (25:21, 25:15, 25:9) в мач от 2-ия кръг на турнира за Купата на България при мъжете. С това те продължиха в третия кръг на надпреварата, в който се присъединяват и четирите първи отбора от Суперлигата.

Срещата се игра в зала "Тодор Янев" в Попово, като предизвика голям интерес и близо 250 зрители я наблюдаваха. Окрилени от подкрепата домакините се впуснаха на пълни обороти, като максимално затрудниха гостите от Арда. Волейболистите на Попово поддържаха темпото до 21:22 на първия гейм, след което нямаха повече сили и кърджалийци затвориха гейма след 25:21. В следващите две части волейболистите на Арда доминираха и спечелиха частите без проблеми, като в последния гейм оставиха домакините само на 9 точки.