Черно море се измъкна от изненада срещу Строител за Купата

Волейболният отбор на Черно море (Варна) се класира за третия кръг на турнира за Купата на България, след като постигна много трудна петгеймова победа като гост на Строител (Пловдив), който бе създаден преди този сезон и се състезава в А НВГ - югоизток (трета дивизия). Варненци се наложиха с 3:2 (25:18, 20:25, 23:25, 25:21, 15:8) в двубой, продължил близо два часа пред близо 450 зрители в зала "Строител" в Града под тепетата.

Гостите от Черно море започнаха вихрено, като поведоха със 7:1 в първия гейм, а при първото техническо прекъсване авансът им бе 8:2. След нови две точки за варненци, треньорът на пловдивчани Георги Михов поиска прекъсване, а до втората техническа пауза варненци водеха с 16:6. Домакините от Строител се посъвзеха след това, но авансът на Черно море бе много сериозен и варненци поведоха след 25:18. Във втория гейм отборът на Строител бе доста по-равностоен съперник на Черно море, като водеше при двете технически прекъсвания с по една точка - 8:7 и 16:15. Решителният си удар в гейма домакините направиха при 20:16, което принуди треньорът на варненци Юлиян Тупанков да ползва прекъсване. Отборът на Строител, обаче, удържа преднината си и изравни след 25:20.

В третия гейм Черно море имаше преднина при 17:15, но отборът на Строител успя да стопи пасива си, да поведе с 23:21 и да достигне до 25:23 и 2:1 гейма. Варненци реагираха мигновено и в четвъртата част не изпуснаха инициативата, за да достигнат до тайбрек след 25:21. В него Черно море дръпна с 6:1, като този аванс се оказа достатъчен за крайния успех, дошъл след категорично 15:8.

"Не си повярвахме, че можем да победим", коментира малко след края на мача играещият президент на Строител Мартин Палийски, който вчера сутринта стана баща за първи път.