Тетевен даде гейм на Ботев, но продължава напред за Купата

Волейболистите на Тетевен Волей успяха да победят като гости Ботев (Луковит) с 3:1 (22:25, 25:19, 25:23, 25:23) в среща от 2-ия кръг на турнира за Купата на България, играна снощи пред 150 зрители в зала "Христо Ботев".

Домакините от Ботев диктуваха играта от самото начало на първия гейм, поддържайки разлика от 4 точки. Те устояха на атаките на Тетевен и взеха гейма след 25:22. Впоследствие тетевенци заиграха по обичайния си начин и без особени проблеми изравниха след 25:19.

Играчите на Ботев държаха инициативата и в третия гейм, като не се предадоха до края. В ключовите моменти, обаче, момчетата на Петър Мечкаров се мобилизираха, стопиха разликата от пет точки и поведоха с 2:1 след 25:23. "Зелените" запазиха темпото в четвъртата част, допуснаха изравняване на резултата на два пъти, но в крайна сметка успяха да се поздравят с победата след 25:23 и 3:1.