Юноша на Уотфорд с първи гол за Пирин

Англичанинът Рос Дженкинс вкара второто попадение за Пирин (Благоевград), който победи с 2:1 Банско в контрола, макар и с доста експериментален състав. Юноши от старшата възраст, Иван Цветков с капитанската лента и двамата бразилци Алешандре Ханс и Лукаш играха срещу втородивизионния отбор.

В 33-ата минута юношата Марио Топузов откри резултата след великолепен пас на Цветков в коридор. В 64-ата минута Дженкинс, единствен от Пирин играл пълни 90 минути, се разписа при добавка. Алешандре Ханс стреля от фаул, вратарят на Банско изпусна топката и при добавката Дженкинс не сбърка.

Две минути преди края на мача банскалии стигнаха до гол, дело на новото попълнение Калоян Бонев, който се разписа с глава. За Банско дебют направиха двама чужденци - французинът Максимилиан Таба и нигериецът Самюел. Все още не е ясно какви са качествата им и дали ще останат в предпоследния в българската Втора лига.