Юлия Иванова: Съдиите да ни разяснят кое е носена топка и кое - не

Женският отбор на ЦСКА (София) записа четвърта поредна победа от началото на втория полусезон, след като в дербито с Левски (София) спечели с 3:2 гейма.

Ето какво каза след края на двубоя в зала "Васил Симов" треньорката на "червените" Юлия Иванова в интервю за BGvolleyball.com

Трудна, но сладка победа. Коментарът ви?
Победата е сладка, защото ни бе нужна, за да можем да останем в битката за медалите. Нашият отбор не игра добре, видяхте, че имаше много грешки, грешни отигравания, слабо посрещане...Отборът на Левски игра единствено през зона 4, а ние не успяхме да се възползваме от това и не успяхме да ги спрем на блок.

В хода на мача направихте доста промени, доведоха ли те до желания резултат?
Всички момичета, които се включиха - първо Янита Николова, а след това Маги (Мадлен Рашева, б.р.) допринесоха за новия облик на отбора. По същия начин с Криси Бончева, която замени диагонала ни Рали Дошкова. След това Рали се завърна в играта и общо-взето, всички допринесоха за победата. Това обаче съвсем не е обликът на нашия отбор. Имам друга представа за играта и тези момичета могат наистина много повече.

Имаше ли основания за недоволство от съдийските решения?
Според мен прекалено често вторият удар в тима на Левски беше носена топка. Не знам на вас как ви се стори. Особено последната точка в четвъртия гейм... Да, в посрещане няма нарушение, но при втора топка, когато се завърти по този начин, трябва да се свири носена. Явно критерият на съдиите е различен и искам да попитам какво означава за тях носена топка?
ЦСКА - Левски

С победата срещу Левски вече сте на трето място, тъй като показател №1 е броят победи.

Да, много странна наредба, защото хем се взимат точки при загуба с 2:3, хем са важни победите. Разбира се, победата ни срещу Левски е добра, защото ни дава шанс да се борим за медали. В същото време крайното класиране зависи до голяма степен от редовния сезон, а не от плейофите, което също е голямо безумие. Странно нещо са измислили нашите ръководители...

Сега ви предстои кратка пауза преди следващия ви мач с Казанлък Волей.
С Казанлък ще ни бъде важен мач, защото с тях се борим за място в тройката. Който победи и който издържи психически, ще вземе и медал.

Какво е състоянието на възстановяващите се от контузии състезателки?

Сиси (Славена Никова, б.р.) започна вече да тренира. След счупената ръка малко по-бавно се възстановява. В същото време Ралина и Силвето бяха болни, но въпреки всичко те са готови за игра и видяхте, че Силвия игра през цялото време, а Рали започна малко неуверено, но това се дължи на някаква настинка.

Снимки: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от дербито ЦСКА - ЛЕВСКИ 3:2 - ТУК!!!

КУПИ БИЛЕТ за ВЕЧНОТО ДЕРБИ - ЛЕВСКИ - ЦСКА - ТУК!!!