Флорида постигна пета поредна победа

Флорида спечели с 2:1 гостуването си на Сейнт Луис и постигна пета поредна победа в Националната хокейна лига, с което се изкачи на третото място в Атлантическата дивизия.

Винсънт Трочек вкара решаващия гол 4,6 секунди преди края на мача и помогна на тима си за първи път в историята си за запише серия от пет последователни успеха като гост.

Преди това Джонатан Марчесо откри за гостите в средата на първата част, а Кайл Бродзяк изравни в началото на третия период.

В друга среща от деня Финикс се наложи над гостуващия Анахайм с 3:2. Домакините вкараха попаденията си в първата част чрез Кристиан Дворжак, Джейкъб Чичрън и Радим Върбата и удържаха, за да запишат осмата победи в последните си 13 мача.

Райън Гецлаф се разписа два пъти за гостите, включително и 26,8 секунди преди края, но Анахайм не успя да избегне поражението след лошото начало.