Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Малага с първа победа от 26 ноември насам

Отборът на Малага победи Лас Палмас с 2:1 в среща от 23-ия кръг на Примера дивисион и постигна първи успех от 26 ноември насам. Тогава Малага се наложи с 4:3 над Депортиво Ла Коруня.

Двубоят на "Ла Росаледа" не тръгна по мед и масло за домакините. Маурисио Лемос откри за гостите в 19-ата минута, но още преди почивката домакините постигнаха пълен обрат с попадения на Пабло Форналс (27) и Шарлиз (35).

С успеха Малага събра 26 точки и върви 13-и във временното класиране. С 2 повече Лас Палмас е 12-и.