Арсенал сложи точка на приказката на Сътън Юнайтед в ФА Къп (видео + галерия)

Отборът на Арсенал се класира за 1/4-финалите на турнира за ФА Къп, след като отстрани полупрофесионалния Сътън Юнайтед.

"Артилеристите" победиха своя скромен съперник с 2:0, като попаденията отбелязаха Лукас Перес (27) и Тио Уолкът (55). Следващият съперник на Арсенал ще бъде отново представител на аматьорския футбол - Линкълн сити.
Сътън Юнайтед изживя звездния си миг срещу Арсенал
Двубоят се изигра на изкуствен терен пред около 5000 ентусиазирани местни фенове. През по-голямата част от игровото време на терена не си личеше разликата в класите на съперниците, но в решителните моменти отборът от Висшата лига постигна своето и без да блести. В 27-ата минута Гранит Джака изведе Лукас Перес отдясно на вратата, испанецът проби в наказателното поле и откри резултата. В самия край гостите можеха да удвоят аванса си, но топката мина встрани от вратата след удар на Иуоби. В следващата атака Давид Оспина не успя да изнесе хубаво топката, тя попадна в краката на Мей, който можеше да изравни, но стреля малко прибързано и неточно.
Домакините хвърлиха всички сили в търсенето на изравнителен гол в началото на второто полувреме, но получи втори във вратата си в 55-ата минута. Начо Монреал получи топката отляво на наказателното поле, напредна и успя да насочи топката на срещуположната греда, където дебнеше Тио Уолкът. Капитанът на Арсенал успя хубаво да я насочи в мрежата, а защитник на Сътън Юнайтед закъсня с намесата си и не успя да предотврати попадението, което беше под номер 100 за Уолкът с екипа на Арсенал.
В 63-ата минута домакините бяха най-близо до отбелязване на гол, след като удар на Рори Дийкън срещна напречната греда над Оспина. Това беше и последната ситуация пред една от двете врати, а до края мачът се одиграваше и така Арсенал стигна до 1/4-финалите за ФА Къп, което е малка утеха след поражението с 1:5 от Байерн Мюнхен в Шампионската лига.
Сътън Юнайтед - Арсенал 0:2

0:1 - Перес (27)
0:2 - Уолкът (55)

Сътън: Уорнър, Аманкуа, Даунър, Колинс, Бекуит, Дийкън, Бейли, Ийстмонд, Мей, Гомис, Биаму.

Арсенал: Оспина, Габриел, Мустафи, Холдинг, Монреал, Елнени, Джака, Лукас, Рейн-Аделайд, Иуоби, Уолкът.