Таджик донесе радост на Локо (Пловдив) в Стара Загора (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 като гост Верея в последния от мач първия пролетен кръг на Първа лига. Успехът дойде буквално в последните секунди на срещата, когато резервата Парвизджон Умарбаев донесе победата с късен гол. Срещата на “Трейс Арена” в Стара Загора бе изпълнена с много борба по терена и малко чисти положения за гол. Все пак гостите бяха по-активният тим през по-голямата част от срещата и по-скоро логично ликуваха при последния съдийски сигнал.

Домакините можеха да открият резултата в 28-ата минута, когато при едно центриране от корнер Владимир Зафиров стреля с глава, но от голлинията Иван Горанов изби. В 40-ата минута гостите удариха греда. При една многоходова атака топката стигна до Дани Кики, който стреля. Иван Караджов обаче успя да пипне топката с пръсти, за да я отклони в страничния стълб.

В 62-ата минута гол за домакините бе отменен. Педро Еуженио центрира към Елиаш да Силва, който прати топката в мрежата, но страничният съдия правилно вдигна флага за засада.

Когато по всичко личеше, че таблото ще остане да свети с две нули, Локо нанесе своя удар. Ветеранът Мартин Камбуров центрира отлично от лявото крило към Умарбаев и таджикът вкара с глава.

По този начин “смърфовете” се изкачиха на четвърта позиция в шампионата. Пловдивчани събраха 33 точки и изпревариха Черно море. Верея от своя страна остава с 23 точки на девета позиция.

Верея - Локомотив (Пловдив) 0:1
0:1 Умарбав (90)

Верея: 12. Караджов, 21. Илиев, 3. Зафиров, 15. Слаев, 77. Еуженио, 11. Йорданов, 14. Андонов, 18. Иванов, 10. Елиаш (к), 25. Ангелов, 4. Бен Джемиа
Старши треньор: Александър Томаш

Локомотив: 16. Ел Харуби, 71. Крумов, 6. Котев, 5. Виданов, 14. Горанов, 4. Йевтовски, 17. Траянов, 9. Кики, 11. Камбуров, 27. Бакалов, 10. Марчев
Старши треньор: Едуард Ераносян

Главен съдия: Драгомир Драганов (Варна)
Асистенти: Станимир Илков (Бургас) и Димо Вълчев (Варна)