Барса "скърца", но Меси си остава голова машина

Аржентинската мегазвезда на Барселона Лионел Меси се изравни с Гонсало Игуаин и Един Джеко на върха във временното класиране при топстрелците в Европа. Тримата имат по 19 гола в шампионатите, в които играят от началото на сезона. "Десетката" на Барса реализира и двете попадения при измъчената победа с 2:1 срещу Леганес на "Камп Ноу" вчера. Аржентинецът бе точен в 4-ата минута и в 90-ата от дузпа. По този начин той събра 38 точки в битката за "Златната обувка". Със същия брой точки са аржентинският нападател на Ювентус Игуаин и босненският стрелец на Рома Джеко. Уругвайският нападател на Пари Сен Жермен Единсон Кавани има 25 гола във френския шампионат този сезон, но коефициентът на Лига 1 е 1,5, докато тези на Серия "А" и Примера дивисион са 2. Така Кавани е с 37,5 точки на четвъртата позиция. Пети пък е съотборникът на Меси в Барса - Луис Суарес. Уругвайският нападател е с 18 попадения и 36 точки.

Във всички турнири Меси има 34 гола в 34 мача от началото на сезона. "Бълхата" има 10 гола в Шампионската лига, 4 в турнира за Купата на краля и 1 попадение за Суперкупата на Испания.

От началото на 2017 година Меси е отбелязал 11 гола в 14 мача. С по 11 попадения през 2017 година в големите европейски първенства могат да се похволят само Джеко и Алексндре Лаказет от Лион, отбелязва официалният сайт на Барселона. С 10 е Кавани, а Луис Суарес има 9 (6 в Ла Лига и 3 за Купата на краля).

Меси е прекарал общо 1234 минути на терена във всички турнири през 2017 година и това прави по един гол на всеки 112 минути.