Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Страхотен Соколов с 20 точки и MVP, Лубе взе дербито във Верона и е №1 в редовния сезон

Националът Цветан Соколов и съотборниците му в Кучине Лубе (Чивитанова) спечелиха редовния сезон в италианската Суперлига.

В мач от 24-ия кръг кръг Лубе спечели като гост дербито с Калцедония (Верона) с 3:2 (25:21, 25:17, 16:25, 23:25, 15:6) пред препълнените с 5282 зрители трибуни на "Пала Олимпия".

Така два кръга преди края на редовния сезон, Лубе е недостижим на върха с 64 точки и 22 победи (само 2 загуби). Освен това отборът от Чивитанова записа 11-а поредна победа в първенството, като няма загуба през втория полусезон и от началото на новата 2017 година. За последно, Лубе падна в мач от Суперлигата на Италия с 2:3 като гост на шампиона Азимут (Модена) на 4 декември.

Лидерите от Лубе поведоха в мача с 2:0 гейма, но водените от Никола Гърбич волейболисти на Верона съумяха да изравнят резултата до 2:2 гейма.

В тайбрека Иржи Ковар замени уморения в този мач Османи Хуанторена. Петият гейм започна вихрено за Лубе, след като Цветан Соколов заби 3 поредни аса и тимът от Чивитанова дръпна с 5:1. Давиде Канделаро направи 8:3, а малко по-късно единична блокада на американския разпределител Мика Кристенсън направи преднината на Лубе 10:3. Цветан Соколов направи резултата 13:5 с мощна атака, и Лубе лесно затвори тайбрека с внушителното 15:6.

Цецо Соколов изигра много силен мач, заби 20 точки (4 аса, 1 блок, 54% ефективност в атака) и бе избран за MVP, а германският национал Денис Калиберда добави 13 точки (45% ефективност в атака, 33% перфектно и 33% позитивно посрещане). Османи Хуанторена завърши двубоя с 11 точки (1 ас, 50% ефективност в атака, 45% перфектно и 60% позитивно посрещане).

За домакините от Верона сръбският национал Урош Ковачевич се отличи с 19 точки (1 ас, 2 блока, 52% ефективност в атака, 23% перфектно и 45% позитивно). Диагоналът Митар Джурич добави още 14 точки (38% ефективност в атака), а Луиджи Рандацо се отчете с още 11 точки.

С първото място в редовния сезон, Лубе си осигурява класиране за Шампионската лига и през следващия сезон, без значение от развоя на плейофите, които в Италия определят не само първенеца, но и подгласниците му.

Отборът на Верона заема 5-о място с 47 точки и 15 победи.

В следващия предпоследен 25-и кръг Лубе гостува на Молфета на 26 февруари.

КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) 2:3 (21:25, 17:25, 25:16, 25:23, 6:15)