Детройт с втора поредна впечатляваща победа

След като в събота победи с дузпи водача в Източната конференция Вашингтон, в неделя тимът на Детройт надигра и шампиона Питсбърг, този път като гост с 5:2. "Червените криле" взеха инициативата в мача рано и така и не я изпуснаха до края.

Ник Йенсен откри резултата в средата на първата третина, но шест минути по-късно Питсбърг изравни чрез Том Кюнхакъл. Стийв От обаче даде нов аванс на гостите в края на периода. През втората третина нови попадения не паднаха, но в рамките на първите 2 минути и 23 секунди на третата част бяха реализирани цели 3 шайби.

Томаш Татар и Томас Ванек направиха резултата 4:1 в полза на Детройт, но само 7 секунди след попадението на Ванек капитанът на "пингвините" Сидни Кросби намали за 2:4. Люк Гленденинк оформи крайния резултат 52 секунди преди края на мача с гол на празна врата.

В "Медисън Скуеър Гардън" в Ню Йорк тимът на Рейнджърс победи гостуващия Вашингтон с 2:1. Хенрик Лундквист изигра много силен двубой за нюйоркчани, като спаси 31 от всички 32 удара към вратата си.
Матс Цукарело пък реализира победния гол в деветата минута на третата част. Преди това Райън Макдона бе отркил резултата в полза на домакините през първия период, а през втория Александър Овечкин възстанови равенството.

В един от най-драматичните мачове от неделната програма Нешвил постигна изненадваща победа с 4:3 над Кълълмбъс като гост. Райън Елис изведе Нешвил напред в резултата още в началото на мача, а в средата на втората част Кевин Фяла покачи на 2:0. Домакините бързо върнаха един гол чрез Брендън Саад, а в последните 5 минути на третината двата отбора си размениха по още един гол чрез Кале Ярнкрок за Нешвил и Оливер Бьоркстранд за Кълъмбъс. Блу Джакетс дори стигнаха до изравняването 3 минути и 41 секунди след началото на решителната трета част чрез Зак Веренски, но Матиас Екхолм сложи точка на спора 11 минути преди края.

Юсе Сарос направи много силен мач на вратата на Нешвил, отразявайки 35 удара към нея, докато за Кълъмбъс това бе първо поражение в последните 3 мача.

Чикаго постигна разгромна победа с 5:1 като гост на Бъфало, с което взе шеста победа в последните си 7 мача. Райън Хартман изведе "черните ястреби" напред в резултата, но домакините от Бъфало изравниха в края на първата част чрез Ивендър Кейн. С голове на Мариан Хоса и капитана Джонатан Тейвс обаче Чикаго поведи с 3:1 след 40 минути игра, а в последните 20 гостите направиха победата си дори по-изразителна, след като се разиписаха и Артьом Анисимов и Патрик Кейн.