Монтела: Фиорентина доста ни затрудни

Треьнорът на Милан Винченцо Монтела остана доволен от победата с 2:1 над Фиорентина. Според него това е много важен успех срещу силен съперник. Той призна, че гостите доста са затруднили неговите играчи, но важното е, че те са удържали победата.

"Постигнахме важна победа срещу силен съперник, който доста ни затрудни. Успехът ни е заслужен, защото създадохме повече голови положения в мача. Можехме да решим всичко още през първото полувреме. През втората част Фиорентина ни принуди да се приберем дълбоко, но не помня да са създали някаква реална опасност. Решихме да им позволим да владеят повече, за да може да ги издебнем на контраатака. За съжаление не се възползвахме от нашите възможности. Тази победа ни изпълва с гордост и ни оставя в битката за Европа. Вече имаме предимство в преките двубои с Лацио и Фиорентина, а все още имаме да играем с Интер и Аталанта", заяви Монтела.