Късен гол зарадва Бенфика в гостуването на Брага

Отборът на Бенфика записа ценен успех с 1:0 в гостуването си на Брага от 22-ия кръг на първенството на Португалия. "Орлите" се добраха до успеха с късен гол на Константинос Митроглу в 80-ата минута, но така взеха важни три точки. За Брага пък така продължи лошата серия, в която отборът се намира, като той няма успех вече 5 поредни мача във всички турнири.

Иначе мачът вървеше сравнително равностойно, но гостите показаха по-високата си класа и измъкнаха победата. В 80-ата минута Митроглу направи за смях защитата на съперника, като премина през няколко играчи и накрая отблизо реализира за крайното 0:1.

Така Бенфика отново си върна първото място във временното класиране с актив от 54 точки. Брага пък остава на 4-ото място с 38 спечелени точки до момента.