Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Шедьовър на Деулофеу донесе ценен успех на Милан (видео+галерия)

Отборът на Милан записа много важна победа в дербито с Фиорентина от 25-ия кръг на Серия "А". На своя "Джузепе Меаца" "росонерите" се наложиха с 2:1 над един от преките си конкуренти в битката за участие в евротурнирите. Домакините първи откриха резултата в 16-ата минута с гол на Юрай Куцка, но Никола Калинич изравни в 20-ата минута. В герой за миланистите се превърна Жерард Деулофеу, който вкара истински шедьовър в 31-ата минута и така донесе ценните три точки на своя тим.
Милан - Фиорентина
Гостите започнаха мача по-активно и първо в 3-ата минута Йосип Иличич отправи неточен удар, а след това в 8-ата минута и Матиас Весино стреля към вратата, но без да затрудни Джанлуижджи Донарума. Стражът все пак трябваше да показва класа в 12-ата минута, когато Борха Валеро шутира опасно, но младокът се намеси решително и опази вратата си.

Милан обаче изчака своя шанс и веднага нанесе тежък удар по съперника. В 16-ата минута Юрай Куцка бе изпуснат от защитата при центирране от фаул в наказателното поле и с глава простреля вратата за 1:0.
Отговорът на Фиорентина бе доста бърз и само четири минути по-късно резултатът бе изравнен. Федерико Киеза напредна отдясно и центрира по земя в пеналта, където Никола Калинич засече кълбото в мрежата за 1:1.

В 31-ата минута обаче Милан отново излезе напред в резултата. Жерард Деулофеу получи пред наказателното поле и с техничен удар в далечния ъгъл прати топката неспасяемо в мрежата за 2:1.
В края на полувремето двата тима си размениха по още една голова опасност. В 42-ата минута Гонсало Родригес стреля опасно над вратата след центирране от фаул. В ответната атака пък домакините бяха много близо до нов гол, след като удар на Марио Пашалич се отби от гредата.

Второто полувреме отново започна с натиск на Фиорентина. В 49-ата минута Весино отправи силен удар, но Донарума бе на мястото си. След това в 51-ата минута Калинич се откъсна зад защитата и бе съборен от Гомес, който се размина само с жълт картон. В 55-ата минута пък Матиас Санчес получи страхотно центриране от фаул, но отблизо с глава не успя да отбележи.
Милан доста по-рядко поглеждаше в предни позиции през втората част. В 74-ата минута Сусо опта да си изпроси дузпа, но съвсем заслужено получи жълт картон. В 85-ата минута обаче Абате направи непростим пропуск, с който окончателно можеше да реши мача. Той получи извеждащ пас в наказателното поле и очи в очи с вратаря стреля силно, но Тетерушану с блестяща намеса спаси.
Все пак Милан спечели трите точки тази вечер и събра актив от 44, като вече има 4 повече от днешния си съперник, който е с 40. Двата тима обаче запазват своите места в класирането, като "росонерите" са 7-ми, а "виолетовите" заемат 8-ата позиция.