Шалке гази в Европа, но продължава да го няма никакъв в Бундеслигата (видео)

Отборът на Шалке 04 записа нов разочароващ за привържениците си резултат на домашна сцена, завършвайки 1:1 като гост на Кьолн в последния мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. Само преди три дни "миньорите" изнесоха лекция на ПАОК в Лига Европа - 3:0 в Гърция, с което на практика си гарантираха място на осминафиналите.

Днес обаче Шалке 04 изглеждаше по съвсем друг начин, независимо че поведе още във 2-ата минута чрез Алесандро Шьопф. След това домакините успяха да изравнят чрез Антони Модест (43') и като цяло имаха много повече шансове за втори гол. В добавеното време Доминик Хайнц пропусна да засече в мрежата от няколко метра, като за това му попречи Тило Кеерер, който го фаулира, но реферът не видя това и не отсъди дузпа.

Големият шанс на "кралскосините" дойде в 80-ата минута, когато обаче Ерик-Максим Чупо-Мотинг не стреля точно от отлична възможност.

Шалке 04 е чак десети в класирането - на 8 точки от зона "Европа", като не е спечелил 66% от срещите си. В същото време Кьолн е само на точка от заветната шеста позиция. "Козлите" обаче ги очакват поредни сблъсъци с РБ (Лайпциг) и Байерн (Мюнхен), което може да ги отдалечи от призовите места. Програмата на тима от Гелзенкирхен не е много по-лека - двубои срещу непридвидимите Хофенхайм и Борусия (Мьонхенгладбах).