Лион се справи с Дижон след много обрати

Отборът на Лион успя да обърне Дижон в мач от 26-ия кръг на Лига 1. “Хлапетата” показаха нестабилност за пореден път през този сезон, но в крайна сметка спечелиха с 4:2, въпреки че до 80-ата минута губеха с 1:2.

Корентен Толисо откри резултата за домакините още в 11-ата минута, но Жулио Таварес изравни в 30-ата. В началото на втората част Лоис Диони даде изненадваща преднина за гостите, която се задържа чак до десетина минути преди края на срещата. В 80-ата минута обаче Толисо вкара втория си гол за мача с далечен удар и изравни. Последва мощен натиск за Лион, който бързо даде резултат и в 84-ата минута домакиите получиха право да изпълнят дузпа, която Александре Лаказат реализира. В самия край на двубоя пък Набил Фекир оформи крайното 4:2.

По този начин Лион запазва шансовете си да преследва място в тройката, макар и шансовете да намаляват с всеки изминал кръг. Играчите на Брюно Женесио са четвърти с 43 точки, докато третият Пари Сен Жермен е с 12 повече. Дижон от своя страна е 16-и с 27, като опасната зона е само на две точки.