Ибра класира Юнайтед за четвъртфиналите (видео)

Манчестър Юнайтед се класира за четвъртфиналите на Купата на Англия. Отборът на Жозе Моуриньо спечели с 2:1 гостуването си на Блекбърн. Звездите на "червените дяволи" Златан Ибрахимович и Пол Погба донесоха успеха на гостите. Те се появиха на терена след час игра и бяха в основата на победния гол. Французинът изведе Ибра и той реализира в 71-ата минута.

След няколко добри положения за домакините, Блекбърн успя да открие резултата след комбинация между Марвин Емнес и Дани Гътри, който завърши с отличен удар. Десет минути по-късно фантастично подаване на Мхитарян изведе Рашфорд сам срещу вратаря, нападателят го заобиколи и прати топката в мрежата.

След час игра Моуриньо пусна в игра Ибрахимович и Погба и двамата донесоха победата на тима. Те се включиха на много високо ниво и създадоха няколко добри атаки. В 71-ата минута великолепен пас на французина намери Ибра напълно непокрит. Шведът напредна и с техничен удар преодоля вратаря на домакините. Златан отбеляза първия си гол в Купата на Англия и 24-ия си гол от началото на сезона.

Победата означава, че Юнайтед продължава в четири турнира, като следващата седмица ги очаква реванша от Лига Европа, а следващата неделя излизат срещу Саутхамптън във финала за Купата на Лигата.

Отборът на Жозе Моуриньо имаше и трудни моменти днес на "Иууд Парк". Той трудно създаваше положения и допускаше грешки в разиграванията, но влизането на Погба и Ибра промени ситуацията на терена.

Блекбърн, който спореше за титлата с Юнайтед през 90-те години, в момента е закъсал в Чемпиъншип и се бори за оцеляване. Тимът имаше своите шансове и в определени периоди бе равностоен. Малко преди края домакините бяха близо до изравняване. Тогава Конър Махони финтира двама защитници на Юнайтед и навлезе в наказателното поле. Той стреля, но Ромеро спаси, а вратарят се справи и с добавката на Емнес. Топката стигна до Стоукс и той я прати в мрежата, но бе в очевидна засада и попадението бе отменено.

БЛЕКБЪРН - МАН ЮНАЙТЕД 1:2