Бордо не остави шансове на Гинган

Отборът на Бордо постигна лесна победа с 3:0 над Гинган в мач от 26-ия кръг на Лига 1. Жирдонинците си свършиха работата още през първата част, когато вече водеха с две попадения. Франсоа Камано откри в 14-ата минута след подаване на Юнус Санхаре. В края на полувремето пък Никола Палоа удвои. В средата на втората част бретанците останаха с човек по-малко, тъй като Жонатан Мартинс-Перейра получи червен картон. Скоро резултатът стана 3:0, след като Гаетан Лаборд реализира и в крайна сметка оформи класическият резултат.

В подреждането Бордо заема седма позиция с актив от 39 точки, Гинган от своя страна остава на осмо място с пет по-малко.