Бонева спечели златото на пистолет на Държавното с пневматично оръжие

Антоанета Бонева спечели златото на 10 метра пистолет (жени) на Държавното първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие на стрелбище "Гео Милев" в столицата. Състезателката на СК Светкавица спечели с огромна преднина пред конкурентките. Бонева записа отличен резултат в квалификациите - 385 точки, след което затвърди първото място с финал от 240,3 точки.

Втора остана Полин Златева от СК Тракия с 369 в квалификациите и финал от 231,7 точки. Бронзовото отличие е за Яна Митева (АП Спорт) с 376 в квалификациите и финал от 211,2 точки. Двукратната олимпийска шампионка и председател на Български стрелкови съюз Мария Гроздева не участва, тъй като е на лагер в Бахрейн преди Световната купа в Ню Делхи (Индия). При мъжете спечели Самуил Донков (АП Спорт) с 576 точки в квалификациите и финал от 239,8 точки. Втори е Николай Колев (АП Спорт) с 575/236,7, а трети е Илиян Иванов от Тракия с 571/214,4.