"Звездният" Хебър се измъкна след драма в Горна Малина

Звездец (Горна Малина) стана вторият отбор от началото на сезона в група А на Висшата лига, който взема точка от лидера Хебър (Пазарджик).

В оспорван мач от XII кръг на първенството, пред около 150 зрители в залата в Горна Малина воденият от Иван Генков тим на Звездец отстъпи с 2:3 (25:21, 22:25, 25:20, 16:25, 11:15) на Хебър след повече от два часа здрава битка

Домакините на два пъти повеждаха в геймовете, но накрая и умората си каза думата, а отлично подготвен отбор като Хебър само това и чакаше, за да се поздрави с 11-ия си успех от 11 мача.

Момчетата на Атанас Петров наложиха превъзходството си най-вече на блокада (16:7 точки), а отлично включване направи Ивайло Иванов, който направи 13 точки (2 блокади, 44 % в атака), въпреки че игра в основния състав от третия гейм до края мача. От сервис Хебър също имаше надмощие с 8 аса срещу 6.

Иначе с 19 точки се отличи Петър Бъчваров (2 аса, 5 блокади, 71 % в нападение). Васил Атанасов (1 ас, 2 блокади, 77 % в атака) и Илиян Божков (1 ас, 1 блокада, 46 % в нападение) добавиха по 14.

За Звездец Мариян Наков се разписа с 18 точки (3 аса, 2 блокади, 39 % в нападение), а Велизар Кьосев добави 15 (1 ас, 1 блокада, 36 % в атака).

Статистическите данни са благодарение на скаутмена на Хебър Кирил Донев.

В друг мач от днешния ден волейболистите на Изгрев (Ябланица) прекъснаха серията си от шест поредни загуби, след като надиграха с 3:1 (25:22, 14:25, 25:16, 25:17) в местното дерби. За състава на гостите в игра се появиха две момчета, които са в осми клас и едно от десети, като това допълнително улесни борещите се за оцеляване във Висшата лига играчи на Изгрев.

С първа победа за годината се поздрави мъжкият отбор на Виктория Волей (Пловдив), който сложи точка на серията си от три поредни загуби през 2017 г. В своята зала в СОУ "Цар Симеон Велики" младите момчета на Драган Иванов надиграха с 3:1 (25:15, 25:12, 23:25, 25:19) ВК Град (Белоградчик), като успехът им можеше да бъде и по-категоричен, ако не беше загубата на концентрация в края на третия гейм.

Лидер във временното класиране продължава да е Хебър, който с 11 победи и 31 точки е недостижим, два кръга преди края на редовния сезон. На второ място е Звездец с 6 победи и 17 точки, а трето и четвърто място с по 5 победи и 16 точки си поделят Ботев (Луковит) и Виктория Волей (Пловдив), като за момента предимство има Ботев заради по-добро геймово съотношение.