Лайпциг напомни на Байерн, че нищо не е решено (видео)

След две поредни загуби РБ (Лайпциг) намери сили да пребори Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1 като гост и да напомни на Байерн (Мюнхен), че интригата далеч не е приключила. С този успех новаците съкратиха на 5 точки разликата с лидера, а до края има цели 13 кръга. Обичайните "заподозрени" Емил Форшберг (31') и Тимо Вернер (55') дадоха добър аванс за "червените бикове", а между двата гола - секунди преди почивката - вратарят им Питър Гулачи спаси дузпа, изпълнена от Торган Азар. Борусия намали чак в 81-ата минута чрез Яник Вестергор, но до изравняване така и не се стигна.

Двата отбора се хвърлиха здраво в атаки още с първия съдийски сигнал и положенията следваха едно след друго. В 16-ата минута Марсел Забитцер насочи опасно в долния десен ъгъл на Ян Зомер, но вратарят на Гладбах успя да избие. В 31-ата минута обаче Форшберг не му даде шанс с прецизен изстрел в същия ъгъл и РБ поведе с 1:0.

В 45-ата минута капитанът на домакините Ларс Щиндъл спечели наказателен удар, след като Марвин Компер го препъна. От бялата точка обаче братът на Еден Азар не успя да преодолее стража на съперника.

Десет минути след антракта Форшберг добави и асистенция къл отличното си представяне днес, след като изведе Вернер за 2:0. Това е 12-и гол за младока, с което той се превърна в най-добрия реализатор в Бундеслигата сред всички германци.

Надеждите за Борусия поне за точка се върнаха девет минути преди края, когато Вестергор се извиси над всички и заби кълбото с глава. Лайпциг обаче не се огъна повече и удържа натиска.

Поражението е второ за състава на Дитер Хекинг в рамките на няколко дни след злощастното 0:1 срещу Фиорентина в Лига Европа. Следващата седмица е от огромно значение за "жребчетата", защото ако те отпаднат от ЛЕ, ще им остане една реална възможност за участие в евротурнирите и през следващия сезон. В Бундеслигата те са на 8 точки от шестото място и по тази причина ще трябва да насочат усилията си към триумф в Купата на Германия, където са на 1/4-финал.