Рома прегази Торино (видео)

Тимът на Рома помете с 4:1 Торино на своя стадион "Олимпико" в мач от 25-ия кръг на Серия "А". "Вълците" се върнаха на второ място в класирането, като събраха 56 точки. Лидер е Ювентус с 63, а на 2 точки зад Рома е третият в подреждането Наполи. "Биковете" от Торино заемат девета позиция с 35 точки. Един Джеко (10), Мохамед Салах (17), Леандро Паредес (65) и Раджа Наинголан (90+1) бяха точни за "джалоросите" от Рим, а Макси Лопес (84) реализира попадението на утехата за Торино.

В третата минута топката срещна ръката на левия бек на "вълците" Емерсон Палмиери в наказателното поле на Рома, но реферът Марко Гуида реши да не посочва бялата точка.

В 10-ата минута Джеко стреля по земя пред наказателното поле, опитът на Джо Харт да спаси удара бе неуспешен и Рома поведе с 1:0 в резултата, а босненският нападател реализира 19-ото си попадение в първенството от началото на сезона. Джеко дели първото място при голмайсторите в Серия "А" с аржентинския нападател на Ювентус Гонсало Игуаин.

Две минути по-късно Раджа Наинголан опита удар от воле извън наказателното поле, но топката бе насочена право във вратаря Джо Харт.

В 17-ата минута Мохамед Салах с шут от въздуха изпрати топката в мрежата зад Харт за 2:0.

Три минути след това египетският нападател на Рома бе много близо до ново попадение. Английският страж на "биковете" отново бе преодолян след фалцов удар извън наказателното поле, но топката срещна десния страничен стълб на Харт. Секнуди по-късно гостите застрашиха вратата на Войчех Шчесни, но атаката им завърши с неточен изстрел. В 40-ата минута Саша Лукич от Торино пробва далечен шут от въздуха, но топката не намери целта.

В края на първата част Торино имаше нелош шанс да върне едно попадение, но играчите на Синиша Михайлович не се възползваха, а в началото на второто полувреме Джеко стреля над напречната греда от добра позиция. Малко след това Даниеле Базели застраши вратата на Шчесни, но до гол не се стигна.

В 65-ата минута резултатът стана 3:0. Аржентинският халф Леандро Паредес отбеляза много красив гол с мощен шут от движение извън наказателното поле, при който Джо Харт изобщо не успя да реагира.

Джеко в 77-ата минута пробва да отбележи гол №20 с мощен, но неточен изстрел.

В 84-ата минута появилият се малко по-рано на терена Макси Лопес бе изпуснат от отбраната на Рома и преодоля Шчесни, но в минутите до края гостите нямаха други възможности да върнат интригата.

В първата минута на добавеното време Раджа Наинголан вкара хубав гол с удар в близкия на Харт ъгъл след асистенция на появилия се в 82-ата минута на терена Франческо Тоти и отборът на Лучано Спалети във втори пореден мач реализира 4 гола, след като съкруши с 4:0 като гост Виляреал в четвъртък в първа 1/16-финална среща от Лига Европа.