Наполи премина през Верона

Отборът на Наполи надви с 3:1 Киево насред Верона в мач от 25-ия кръг на Серия "А". Тимът на Маурицио Сари продължи добрата си серия в калчото, след като постигна 16-и успех през този сезон. Лоренцо Инсиние (31), Марек Хамшик (38) и Пьотр Желински (58) бяха точни за гостите, а Рикардо Меджорини в 72-ата минута се разписа за "летящите магаренца".

Неаполитанците имат вече 14 поредни мача без поражение в калчото, като десет от тях са победи. Отборът се изкачи на второ място с актив от 54 точки, докато домакините останаха на 11-то място с 32 точки.

"Небесносините" пристигнаха в града на Ромео и Жулиета с идеята за изтрият загубата от Реал Мадрид с 1:3 на "Сантиаго Бернабеу" в Шампионската лига. Тифозите на тима отново бяха много по трибуните, като изригнаха срещу президента Аурелио де Лаурентис, който критикува тима и треньора след изявите им срещу Кристиано Роналдо и компания.

Сари смени четирима футболисти от мача в Мадрид, но отборът показа, че иска победата и още на почивката водеше с две попадения. Националът Инсиние с хубав гол откри в 31-ата минута. Попадението бе негово осмо през този сезон, а малко след това Хамшик вкара своя десети гол през сезона, като вече е все по-близо до 115-те гола на Диего Армандо Марадона с екипа на Наполи. Словакът има 110 попадения.

През втората част полякът Желински бетонира победата с трето попадение в 58-ата минута. Той влезе като резерва на мястото на Алан в края на първото полувреме. Халфът се разписа за четвърти път, като изненада Сорентино с далеч удар. Маджорини намали в 72-ата минута, а в следващите 20 минути двата тима пропуснаха по няколко възможности да вкарат нови голове.

В игра за Наполи се завърна Аркадиуш Милик, който няколко месеца лекуваше травма. Той влезе на мястото на Леонардо Паволети, който пък за първи път бе титуляр за клуба в калчото.