С хеттрик на Кейн Тотнъм отнесе Фулъм (видео)

Тотнъм се класира за четвъртфиналите на Купата на Англия след убедителна победа с 3:0 срещу градския съперник Фулъм. Хари Кейн се отчете с хеттрик на "Крейвън Котидж".

Фулъм стартира с преса в противниковата половина и сякаш щеше да направи нещо като домакински натиск. Тимът на Почетино обаче много бързо започна да създава опасности. Още в четвъртата минута Ериксен имаше добра възможност, но не се възползва. Малко по-късно Деле Али стреля опасно, но топката мина встрани от вратата.

Преимуществото на Тотнъм се изрази в попадение в 16-ата минута. Тогава играчите на домакините заспаха, Трипиер изпълни бързо тъч, Ериксен напредна отдясно и центрира, а Кейн от воле откри резултата. Секунди след гола "шпорите" можеха да удвоят аванса си. Дълга топка изненада целия отбор на Фулъм, а Али е на докосване от гола, но топката остана на сантиметри от него.

Отборът на Славиша Йоканович получи шанс да изравни след грешка на Ворм. Вратарят неразумно опита да подаде към Бен Дейвис. Том Крейни опита удар с първото докосване, но Ворм се реваншира с добро спасяване. В 25-ата минута Тотнъм пропусна да поведе с 2:0, но Ериксен стреля над вратата. Домакините завършиха първото полувреме с по-добра игра, като в края стигнаха до възможност, но Алуко стреля право във Ворм.

Малко след почивката Кейн удвои аванса на гостите. Трипиер, който изигра много силен мач, намери Ериксен, който центрира отлично и английският национал отблизо прати топката в мрежата. "Шпорите" продължиха да доминират и да създават положения. Хари Кейн пропусна да се разпише в 70-ата минута, но две по-късно стигна до хеттрик след подаване на Али.

ФУЛЪМ - ТОТНЪМ 0:3