Интер крачи към ШЛ, "нерадзурите" с най-доброто постижение след Моуриньо

Отборът на Интер победи с 1:0 Болоня пред препълнените трибуни на "Ренато Д`Ара" в мач от 25-ия кръг на Серия "А". Единственото попадение реализира резервата Габигол в 81-ата минута. Голът бе първи за бразилеца с екипа на "нерадзурите", които записаха девети успех в последните десет мача. Тимът на Стефано Пиоли вече има 48 точки и продължава да мечтае за класиране в Шампионската лига.

Отборът е на четвърто място, а толкова много точки след 25 мача не е имал от сезон 2009/2010 година, когато спечели последната си титла, начело със Жозе Моуриньо.

Габигол изригна в Болоня Капитанът и голмайстор на гостите Мауро Икарди отново не игра поради наказание след срещата с Ювентус, като на неговото място бе Родриго Паласио. Именно той имаше най-добрата възможност в 12-ата минута след подаване на завърналия се след наказания Иван Перешич. Първата част на срещата бе доста равностойна, а други положения липсваха.

Второто полувреме двубоят продължи в същия ритъм, като вече изглеждаше, че срещата ще завърши 0:0. Тогава в 81-ата минута Едер Банега запази една топка, след което изведе Данило Д`Амброзио, който намери с хубаво подаване Габигол. 30-милионната покупка на Интер от няколко метра не сбърка и прати в екстаз гостуващата агитка. Интересното е, че Габигол вкара своя първи гол за клуба, където го вкара и сънародникът му Роналдо през септември 1997 година в Болоня.

Габигол изригна в Болоня В последните секунди бразилецът бе близо до своя втори гол за клуба, но Адам Мазина спаси на голлинията, а в продължението Самир Ханданович бе за пореден път блестящ през този сезон, като спря Василис Торосидис.

Габигол изригна в Болоня Така Интер записа девета победа в Болоня от 2002 година, когато отстъпи за последно срещу "червено-сините". През този период "черно-сините" са си тръгвали за Милано и с две равенства.

Болоня допусна 15-и гол в последните 15 минути на срещите си, докато Интер вкара своя 13-и гол в последната част от мачовете в Серия "А". Отборът на Роберто Донадони записа четвърта поредна загуба, три от тях на "Ренато Д`Ара", като допусна цели 12 гола срещу Наполи (1:7), Милан (0:1), Сампдория (1:3) и Интер (0:1). Болоня има 27 точки и заема 14-та позиция.