Руи Педро "разказа" играта на Гонзо - ЦСКА-София вече на 5 точки от Левски (видео+галерия)

ЦСКА-София стартира ударно през пролетния полусезон, след като надигра с 2:0 Черно море в Каварна. В герой за червените се превърна португалецът Руи Педро, който вкара и двете попадения за своя отбор в 85-ата и 91-ата минути.

Срещата бе равностойна и без сериозни голови положения до 65-ата минута, но след това футболистите на гостите започнаха все по-често да изскачат зад гърба на централните защитници на моряците и логично стигнаха до успех.

Срещата започна с минута мълчание, тъй като днес се навършват 144 години от обесването на Васил Левски.

Черно море - ЦСКА-София

Червените започнаха по-добре двубоя, но постепенно Черно море изравни играта и на свой ред организира две добри атаки. При втората Балджийски центрира отляво, но Недялков успя да изпревари Бакари, изчиствайки в корнер.

В 20-ата минута Черно море можеше да открие резултата, когато се заформи страхотно меле в наказателното поле на ЦСКА-София, но изключително опасен шут на футболист на домакините срещна тялото на Паланков, който се намираше пред Георги Китанов и така, без да иска, централният бранител на моряците предотврати почти сигурен гол.

В 26-ата минута вратарят на домакините Щром изрита силно топката напред, Бакари се пребори с Перес и изведе перфектно Балджийски, който обаче стреля изключително неточно от границата на наказателното поле. В тази ситуация нападателят на моряците можеше да си поеме топката и да напредне още, тъй като бе оставен непокрит.

В 38-ата минута добра атака на варненци завърши с шут на Балджийски по земя, който Китанов изби в корнер.

До края на полувремето футболистите на Стамен Белчев опитаха на два пъти да застрашат домакинската врата с центрирания в наказателното поле, но в крайна сметка не успяха и първата част приключи при 0:0.

Второто полувреме започна с натиск на Черно море, но в 52-ата минута ЦСКА-София създаде най-чистото положение до този момент. Арсенио изведе Руи Педро, но изстрелът на халфа от 16 метра попадна право в ръцете на Щром.

В 61-ата минута Арсенио Нунеш стреля технично и след рикошет топката мина на сантиметри покрай лявата греда на домакинската врата. Само 120 секунди по-късно Рубен Пинто бе изведен с дълъг пас сам срещу вратаря, но стреля слабо и Щром улови.

Тук някъде превъзходството на ЦСКА-София стана осезаемо и почти всяка атака до края на двубоя вещаеше попадение в домакинската врата.

В 81-ата минута резервата Кирил Десподов се освободи от защитник на домакините и изведе отлично Нунеш, който стреля по земя от границата на наказателното поле, но в аут.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Десподов пусна отлично към Руи Педро, който за пореден път се измъкна от защитата на Черно море и с шут отблизо откри резултата. В даденото от рефера 5-минутно продължение гостите стигнаха и до втори гол. Антон Недялков центрира отляво към Руи Педро, който овладя топката в наказателното поле на домакините и с премерен шут от 13-14 метра оформи крайното 2:0 за ЦСКА-София.

С този успех червените дръпнаха на 6 точки пред днешния си съперник в борбата за третото място и доближиха втория Левски на само 5 точки.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА-СОФИЯ 0:2