Снукър финалът в Уелс ни зове: Бингам срещу Тръмп

Откритото първенство на Уелс по снукър предложи на феновете куп изненади и сензационни ранни отпадания на някои от големите фаворити. И въпреки това финалът е между световния номер две Стюърт Бингам и четвъртия в класацията на World Snooker Джъд Тръмп.

Бингам е на финал на ранкинг турнир за седми път в кариерата си и се стреми да спечели четвърта титла, която би била първа за него от знаменития триумф на Световното първенство в "Крусибъл" през 2015 година.

За Тръмп пък това е 13-и дуел за ранкинг отличие, като засега той има шест успеха на сметката си. Асото за първи път в кариерата си има шанс да спечели в "Моторспорт Арена", като турнирът в Кардиф е последен от квартета "Домашните нации" - събития в Англия, Шотландия, Северна Ирландия и Уелс. Тръмп взе титлата в Манчестър по-рано през сезона.
Бингам има по-добри спомени от предишните важни срещи между двамата майстори на щеката. През 2015-а в "Крусибъл" 40-годишният англичанин надви Асото във великолепен полуфинален сблъсък по пътя си към титлата, а в единствения предишен финал помежду им отново Бингам спечели Висшата лига през 2012-а.
Финалът ще се проведе в две сесии в неделя - от 15 и 21 часа - като победителят ще се определи във формат до спечелване на 9 от максимум 17 фрейма.