Очаквана победа върна Севиля на второто място (видео)

Севиля надви Ейбар с 2:0 и измести Барселона от второто място в Ла Лига. Пабло Сарабия откри резултата преди почивката, а в последната минута Витоло оформи успеха на андалусийци, които събраха 49 точки - с три по-малко от лидера Реал Мадрид.

Ейбар беше в серия от три победи, но на "Рамон Санчес Писхуан" не показа много от футбола, който го превърна в една от приятните изненади на сезона. Тимът на Хосе Луис Мендилибар почти през целия двубой се защитаваше и много рядко стигаше до удари към вратата на домакините.
Удар с глава на Франко Васкес беше първото опасно положение в полза на Севиля. След половин час игра Стеван Йоветич технично се освободи близо до аутлинията и центрира на далечната греда към Сарабия, който от въздуха засече за 1:0. Самият Йоветич можеше да вкара втори гол, но пропусна очи в очи с Йоел Родригес.

След почивката голям шанс се откри пред Адриан Гонсалес от Ейбар. Той овладя топката след необмислен пас с пета на Стеван Нзонзи, но ударът му мина покрай левия страничен стълб. В последната минута Йоветич напредна сам в наказателното поле, но правилно прецени да подаде на Витоло и испанският национал сложи точка на спора.