Лил живна в Нормандия (видео)

Отборът на Лил постигна победа с 1:0 при визитата си на Каен в мач от 26-ия кръг на Лига 1. “Кучетата” спряха негативната си серия от три поредни загуби с гол на Анвар Ел-Гази в 70-ата минута. Стойността на успеха е още по-голяма, тъй като бе извоюван с човек по-малко, след като в средата на втората част Адама Сумаоро бе изгонен с директен червен картон. Така Лил се изкачи на 15-а позиция с 28 точки, но опасната зона все още е много близо - само на три. Каен пък вече е под чертата с 25.

Със същия резултат Анже победи Нанси като домакин. Единственото попадение бе дело на Жонатан Бамба още в петата минута на срещата. Това бе втори пореден успех за Анже и тимът вече е на комфортното 11-о място с актив от 30 точки. Нанси е с три по-малко на 17-а позиция.

Метц и Нант си размениха по един гол през второто полувреме за равенството 1:1 помежду им. Валентен Ронжиер откри за “канарчетата”, но в последната минута Шейх Диабате изравни от дузпа за тима от Североизточна Франция. Двата отбора имат еднакъв актив - 30 точки и са в средата на таблицата.