Балотели отново си показа рогата, но Ница удържа победата (видео)

Отборът на Ница победи с 1:0 Лориен в мач от 26-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение бе дело на Вилан Сиприен в средата на първата част. Тогава халфът се разписа с диагонален удар в близкия на вратаря Бенжамен Лаком ъгъл.

Нападателят на “орлетата” Марио Балотели за пореден път напомни на себе си по негативен начин. Италианецът бе изгонен с директен червен картон след почивката за реплика срещу съдията Тони Шапрон. Последва много сериозен натиск на домакините и на няколко пъти стражът на гостите Йоан Кардинал трябваше да спасява вратата си от попадение. В крайна сметка играчите на Люсиен Фавър удържаха победата и продължават да бъдат в битката за титлата.

Ница, поне временно, се изкачи на втора позиция в класирането, събирайки 56 точки. Това е на три от лидера Монако. Пари Сен Жермен има 55, но е с мач по-малко и може да задмине отново “орлетата”, ако утре победи Тулуза на “Парк де Пренс”. Лориен от своя страна остава на дъното с 22 точки.