Златински пропусна една и вкара втора дузпа, но Университатя загуби от Стяуа (видео)

Българският халф Христо Златински беше главно действащо лице в дербито от 24-ия кръг на румънското първенство между Университатя (Крайова) и Стяуа. Гостите от Букурещ се наложиха с 2:1, а Златински отбеляза гола за Университатя. Той беше точен в 33-ата минута от дузпа, но преди това пропусна от бялата точка при 0:0.

Другите двама българи в състава на домакините - Радослав Димитров и Апостол Попов, също бяха титуляри, като и двамата получиха жълти картони. За Стяуа се разписаха Михай Пинтили и Габриел Еначе, който донесе победата на своя тим в 79-ата минута.
В класирането Стяуа е на второ място с 45 точки - три по-малко от лидера Виторул (Констанца). Университатя е на трета позиция с 40 точки.

Утре Виторул гостува на Астра (Гюргево), където наскорто премина бившият страж на Левски Пламен Илиев.

УНИВЕРСИТАТЯ (КРАЙОВА) - СТЯУА 1:2
0:1 М. Пинтили (24)
1:1 Х. Златински (33) д.
1:2 Г. Еначе (79)

Снимки: gsp.ro