Милуол изхвърли шампионите с човек по-малко (видео)

Третодивизионният Милоул шокира Лестър, въпреки че игра с човек по-малко почти цяло второ полувреме. Лондончани спечелиха на "Дъ Ден" с 1:0 и се класираха за четвъртфиналите на Купата на Англия. Единственото попадение падна в самия край на двубоя. Шон Къмингс отбеляза драматичния победен гол, след като получи топката от Лий Грегъри, проби отдясно, навлезе в наказателното поле, преодоля защитник на "лисиците" и прати топката покрай Цилер.

Милуол достига до тази фаза на турнира за трети път в последните 32 години. Тимът изигра пети мач във ФА Къп за този сезон, като в предишните кръгове елиминира други два отбора от Висшата лига - Борнемут и Уотфорд. Приказката обаче сякаш щеше да приключи, след като днес в 52-ата минута отборът остана с човек по-малко. Джак Купър получи втори жълт картон и напусна терена. Това обаче не се оказа фатално за Милуол, който бе по-добрият отбор до края на срещата. Така се стигна и до победния гол, който подлуди феновете на "Дъ Ден".

Мениджърът на Лестър Клаудио Раниери направи 10 промени с цел да запази основни играчи за двубоя срещу Севиля от Шампионската лига през седмицата и това даде отражение. Италианецът бе бесен от представянето на своите и след срещата заяви, че съперникът е играл "с повече сърце и желание".

МИЛУОЛ - ЛЕСТЪР 1:0
1:0 - Къмингс (90)