Мидълзбро се измъкна с гол в края

Мидълзбро се класира за четвъртфиналите, въпреки че пропиля аванс от два гола в домакинството си на третодивизионния Оксфорд. Тимът на Айтор Каранка поведе с 2:0 след първото полувреме, но допусна изравняване след почивката. Четири минути преди края Стуани донесе успеха на Боро за крайното 3:2.

Домакините доминираха през първото полувреме и поведоха с попадение на Грант Ледбитър от дузпа, отсъдена за нарушение на Магуайър срещу Даунинг. Попадение на Магуайър бе отменено малко по-късно, а в 34-ата минута Руди Гестед удвои аванса на тима от Висшата лига с красив удар от воле.

След почивката Оксфорд стигна до пълен обрат. Магуайър намали от пряк свободен удар, а Тони Мартинес изравни с удар отблизо 60 секунди по-късно. Мидълзбро обаче успя да се възстанови от този шок и малко преди края влезлият като резерва Стуани се озова на точното място на задната греда и осигури класирането на Боро.

МИДЪЛЗБРО - ОКСФОРД 3:2
1:0 - Ледбитър (26-д)
2:0 - Гестед (34)
2:1 - Магуайър (64)
2:2 - Мартинес (65)
3:2 - Стуани (86)