Цонга е първият финалист в Ротердам

Вицешампионът от 2011 година Жо-Вилфред Цонга (Франция) се класира за финала на турнира по тенис в холандския Ротердам с награден фонд 1,85 милиона евро. Шестият поставен Цонга пласира 10 аса и елиминира шампиона от през 2014 година и номер 4 в схемата Томаш Бердих (Чехия) 6:3, 6:4 за 72 минути.

Французинът не даде нито една възможност за пробив на съперника си, като загуби само 10 точки от 50 разиграни на собствен сервис в мача. Той проби в шестия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а на старта на втората част отново спечели подаването на Бердих и след това задържа аванса си до края.

В спора за титлата Цонга ще срещне победителя от мача между номер 3 Давид Гофен (Белгия) и квалификанта Пиер-Юг Ербер (Франция), които играят по-късно тази вечер.