Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Етър 64 победи Свиленград-ПУ в дербито на женското първенство

Шампионът Етър 64 победи гостуващия Свиленград-ПУ с 27:25 (13:15) в дербито от осмия кръг на женското хандбално първенство на България. Великотърновки надделяха със силна игра през второто полувреме в повторението на миналогодишния финал за титлата.

Гостенките започнаха по-добре мача и в 11-ата минута взеха аванс от 8:5. Постепенно възпитаничките на Йонка Генчева стопиха пасива си и пет минути по-късно изравниха за 9:9. Равенството се пазапзи почти до почивката, но в края на първата част след две елементарни грешки на домакините Свиленград ПУ вкара два гола за 30 секунди и се оттегли с аванс от 15:13. Гостенките водеха с гол до 36-ата минута, когато беше последното равенство 17:17. След това Етър наложи волята си, като поддържаше преднина от 2-3 гола, за да се поздрави с успеха.

Страхотен мач за победителките направи Силвана Савич с 13 гола, а 7 попадения добави Соня Богданова. За Свиленград 8 пъти се разписа Кристина Миланова, а 5 добави Десислава Илиева. С успеха Етър събра 12 точки и измести съперника от второто място с по-добра голова разлика. Лидер е Бъки (Габрово) с пълен актив от 14 точки.