Хофенхайм не прости на Дармщат (видео)

Отборът на Хофенхайм се наложи с 2:0 у дома над Дармщат 98 в мач от 21-ия кръг на германското първенство. Андрей Крамарич стана автор на първия гол в мача. Той получи пас от Марко Терацино в наказателното поле на гостите в 64-ата минута и с удар по земя изпрати топката в мрежата на Дармщат.

В последните секунди на срещата домакините реализираха втори гол, като той отново бе дело на Крамарич. Този път хърватският нападател бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение ан ветерана Хамит Алтънтоп срещу Себастиан Руди.

С победата Хофе се изкачи на четвърта позиция във временното класиране с 37 точки, с колкото е и третият Борусия (Дортмунд). Дармщат освата на последното 18-о място с едва 12 точки. Тимът е на 7 точки от зоната на спасението. Лидер е Байерн (Мюнхен) с 50 точки, пред РБ (Лайпциг) с 42 точки и мач по-малко.