ЦСКА 1948 озори тим от Трета лига, Марек признава "червените" за ЦСКА

Отборът на ЦСКА 1948 загуби при гостуването си на Марек с 1:2. Робертин Атанасов отбеляза и двете попадения за дупничани, а Борислав Трендафилов се разписа за "червените". Преди началото на мача столичани поднесоха специален винил с момент от финала за Купата на Съветската армия през 1978 година, спечелен от Марек с 1:0 над ЦСКА. Това трогна домакините и под аплодисментите на публиката на стадион "Бончук" дикторът обяви: "По това си личи кога един клуб е велик. Един клуб е велик, когато умее да признава победите на своя съперник. Точно днес ЦСКА показа, че е един велик клуб. Истинският ЦСКА - този на ЦСКА 1948".

Срещата премина равностойно и нямаше да бъде изненадващо, ако играчите на Валентин Илиев бяха взели равенство срещу деветия в Югозападна Трета лига. След като пропуснаха две положения пред вратата на Марек, "червените" откриха резултата в 41-ата минута. Точен мерник показа Боби Трендафилов. След почивката футболистите на треньорския тандем Цветан Видински и Светльо Георгиев потърсиха изравняването и го намериха чрез Роби Атанасов в 65-ата минута. Междувременно гол на ЦСКА 1948 бе отменен правилно заради засада, а Георги Божилов се размина с радостта след изстрел с глава. В 75-ата минута Атанасов направи 2:1 за Марек, с което фиксира крайния резултат.