Монако с издънка преди Сити

Лидерът във Франция Монако направи грешна стъпка броени дни преди първия 1/8-финал от Шампионската лига срещу Манчестър Сити. Тимът от Лазурния браг завърши едва 1:1 като гост на Бастия в първия двубой от 26-ия кръг на Лига 1.

Корсиканците изненадващо откриха с гол на гвинееца Садио Диало в 19-ата минута след пас на шведския защитник Бенгтсон. Малко след почивката Бернардо Силва изравни с глава след асистенция на малиеца Алмами Туре, но Монако така и не успя да стигне до обрат, а и не се опитваше особено.

Така Монако не успя да запази аванса си от шест точки пред Пари Сен Жермен. Столичани приемат Тулуза в неделя и при успех отново ще се доближат само на точка до Монако.