Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Гълъбинов с нов победен гол

Българският нападател Андрей Гълъбинов се превърна в герой за Новара в гостуването на Латина от 26-ия кръг на Серия "Б". Таранът донесе важната победа с 1:0, която бе първа за годината, след красиво попадение в 87-ата минута. Голмайсторът отново бе титуляр и записа пълни 90 минути. Той игра в тандем с Федерико Македа, като бе най-активният от своя тим. Националът на България пробва няколко удара до 87-ата минута, но без успех. Три минути преди края на редовното време бившият играч на Манчестър Сити и Парма Марига сбърка. Дикман се възползва от неговата грешка, след което намери Гълъбинов, който със защитник на гърба от няколко метра прехвърли вратаря Пинсолио. Голът бе негов осми през тази кампания, в която е най-резултатен за своя тим. Попадението му е общо 21 в първенството за година и половина с Новара, а също така и второ поред, и трето за 2017 година.

Секундите преди края родният футболист получи жълт картон. Успехът прекъсна серията от четири мача без победа за северняците, които вече имат 34 точки. Толкова имат и отборите в зоната на местата даващи право на участие в плейоф за Серия "А", но останалите тимове имат мач по-малко.

Латина остана на 19-то място след четвъртата си поредна загуба.