Славия удари Шумен (галерия)

Женският волейболен отбор на Славия записа втора поредна и общо 7-а победа в първенството на НВЛ-жени, след като в първия мач от 11-ия кръг надделя като домакин над ЙЕБ 05 (Шумен) с 3:1 (25:21, 25:18, 19:25, 25:22) в зала "Панайот Пондалов".
Славия - ЙЕБ Шумен 05 3:1
Славия започна по-концентрирано срещата срещу съперничките, които пристигнаха в залата буквално час преди началото на срещата. Вдъхновен мач изигра разпределителката на "белите" Ивана Боянова, която направи и няколко серии от начален удар. Така Славия успя да поведе набързо с 2:0 гейма след 25:21 и 25:18. Това, обаче, не отказа по никакъв начин тима на Шумен, за който в стартовия състав бяха и двете състезателки от Иран - Зейнаб Гивех и Маедех Борхани. Гостенките успяха да стопят изоставането си в третата част и да намалят резултата в геймовете след 25:19, а в четвъртия бяха близо до вкарване на мача в тайбрек. В края, обаче, изигралата много добър мач Александра Миланова сложи точка на спора с атака за 25:22 и 3:1.
Така Славия се завърна на 4-о място с актив от 7 победи и 21 точки. Отборът на ЦСКА, който в момента е на 5-а позиция със 7 победи и 20 точки, е с мач по-малко, като "червените" играят с Левски на 20 февруари. Загубата за шуменки е 8-а от началото на сезона и те остават на 7-а позиция с 3 победи и 8 точки.
СЛАВИЯ - ЙЕБ 05 (ШУМЕН) 3:1 (25:21, 25:18, 19:25, 25:22)
СЛАВИЯ: Ивана Боянова, Елина Сандолова, Александра Миланова, Ася Динова, Емилета Рачева, Мария Русева - Димана Александрова-либеро
Старши-треньор: Иван Димитров
ЙЕБ 05: Елина Златева, Зейнаб Гивех, Светослава Ганчева, Стела Горанова, Елена Борисова, Маедех Борхани - Поля Светозарова-либеро
Старши-треньор: Мехмед Башаран.