Шампионите от Добруджа отново 3-и в Суперлигата

Волейболният шампион на България Добруджа 07 (Добрич) отново се изкачи на трето място във временното класиране на Суперлигата. Момчетата на Мирослав Живков се наложиха у дома над Монтана с 3:1 (20:25, 25:17, 25:20, 25:17) в един от най-интересните мачове от 19-ия кръг на шампионата, игран тази вечер пред препълнените трибуни в зала "Добротица" в Добрич.

Така добричлии са 3-и в таблицата с 14 победи, 5 загуби и 43 точки, с колкото е и Монтана на 2-о място, но с по-добра геймова разлика. Лидер продължава да е ЦСКА с 16 победи, 2 загуби и 45 точки, но и мач по-малко. В следващия 20-и кръг на Добруджа гостува на Черно море във Варна, а Монтана приема Тетевен Волей. Срещите са в петък (24 февруари) от 18,00 часа.

Шампионите от Добруджа тръгнаха плахо в мача и не успяха да догонят гостите от Монтана в резултата в първия гейм. След като изоставаха с 0:1, домакините събраха сили и се върнаха в срещата. Без никакви проблеми те успяха да запишат на своята сметка следващите части до края и грабнаха трите точки.