Винялес най-бърз и след предпоследния тест от MotoGP (видео)

Новият мотоциклетист на Yamaha Маверик Винялес остана най-бърз и след предпоследния предсезонен тест от MotoGP на "Филип Айлънд". В третия и финален ден той оглави "редицата" с най-доброто време за трите дни - 1:28.549 минути.

Марк Маркес и Дани Педроса също заработиха на пълни обороти в последния ден и финишираха съответно на второ и трето място със своята Honda, като единствено времената на Маркес и Винялес успяха да преминат бариерата от минута и 28 секунди.

Записвайки 101 обиколки днес, Винялес бе способен да запише редица от тях под минута и 29 секунди, докато Валентино Роси остана на 11-а позиция днес с време 1:29.470 минути, но в комбинираното класиране от трите дни остана 12-и.

Педроса, който вчера се оплакваше от вирус, днес записа 65 обиколки, но те му бяха достатъчни за много добро представяне и третото място в комбинираното класиране.

Най-добрият дебютант на пистата Йонас Фолгер претърпя катастрофа, но успя да излезе на четвъртата позиция с удивително време от 1:29.042 минути за опита си.

В последния ден от тестовете на "Филип Айлънд" Хорхе Лоренсо успя да влезе в топ 10 след 70 обиколки. Той и съотборникът му Андреа Довициозо бяха разделени от само около една десета. Алейш Еспаргаро също впечатли с прогреса на Aprilia и финишира на шестата позиция.

С наближаването на Гран При на Катар новият производител KTM също наблюдава напредък. Пол Еспергаро и Брадли Смит останаха на секунда и половина зад Винялес.

Последният предсезонен тест предстои в Катар малко преди откриващото състезание от календара на MotoGP в края на март.

Снимки: MotoGP