Зенит продължи зимния сън в Белгия (видео)

След дълга зимна пауза Зенит не успя да се събуди за гостуването на Андерлехт. Белгийците спечелиха първия мач от 1/16-финалите на Лига Европа с 2:0 и имат солиден аванс преди реванша.

Андерлехт поведе още в петата минута, след като Ачеампонг откри резултата. Малко преди попадението гостите имаха добра възможност. Последваха добри минути на руснаците и удари на Жирков и Жулиано. Зенит продължи да бъде по-активния отбор, но в 31-ата минута получи второ попадение. Отново Ачеампонг ги наказа за неефктивността им пред гола и отново след подаване на Станчу.

След почивката Андерлехт игра по-организирано и не допусна много опасности пред вратата си, а в същото време успяваше от време на време и да застраши съперниковия вратар. Белгийците не успяха да стигнат до ново попадение, но трябва да са доволни от резултата.

АНДЕРЛЕХТ - ЗЕНИТ 2:0
1:0 - Ачеампонг (5)
2:0 - Ачеампонг (31)