Победната серия на Григор Димитров продължава (видео + галерия)

Победната серия на Григор Димитров продължава. Той спечели със 7:6(7), 6:1 срещу Денис Истомин от Узбекистан и се класира за четвъртфиналите на турнира в Ротердам. За място на полуфиналите той ще спори с белгиеца Давид Гофен в повторение на финала от София преди няколко дни.
Григор Димитров се справи с Денис Истомин
Така първата ни ракета записа шеста поредна победа след триумфа в България миналата седмица. Той е изключително стабилен от началото на сезона, въпреки че с напрегнатия график за 2017 година вече най-вероятно усеща умора. Григор започна годината с титла в Бризбън и до момента има 16 победи от 17 мача.
Димитров, който е 12-и в световната ранглиста, записа трети пореден успех над Истомин. 30-годишният тенисист от Узбекистан, който шокира света на тениса с победата си над Новак Джокович в Австралия, бе спрян именно от българина в Мелбърн.

Григор обърна Миша Зверев за 5-а поредна победа

Григор нямаше как да започне по по-добър начин, след като постигна пробив още в първия гейм. Той поведе с 40:0 при сервис на съперника, след като доминираше в разиграванията от самото начало. Узбекът спаси първия шанс за пробив след добър сервис, но при следващото разиграване опитът му да прехвърли Григор завърши с демонстрация на атлетизъм от страна на първата ни ракета, който заби топката в корта.

Отличното начало на българина притисна съперника, но той постепенно заигра по-силно и започна все повече да го затруднява. Истомин започна да взима своите подавания, да печели някои от разиграванията и да играе по-агресивно. Димитров обаче не отстъпваше и в седмия гейм стигна до нов шанс за пробив след поредната атака, като до този момент имаше 100% успеваемост при излизанията на мрежата - 7 от 7. Тенисистът от Узбекистан все пак успя да измъкне гейма, който бе най-дългият от началото на срещата, за да остане в сета при 4:3.

След като се справи в трудната ситуация, Истомин успя да изравни за 4:4. Той се възползва от втория шанс за пробив в гейма. Това му даде допълнителна увереност, той заигра още по-силно и малко по-късно вече водеше с 5:4. Григор имаше леки колебания в последния си сервис гейм, но се стигна до тайбрек. Узбекът обаче започна да вкарва някои изключителни форхенди, които му носеха важни точки. Той поведе с 3:1, но българинът отговори с три поредни точки за 4:3. Двамата печелеха точките при свой начален удар, като българинът спаси един сетбол след ас. Истомин пък помогна с двойна грешка, която сложи край на първата част.
В тези моменти Григор за пореден път показа колко е стабилен. След успеха в първата част той започна блестящо втората с ранен пробив и бързо поведе с 3:0. Постепенно полуфиналистът от Australian Open съвсем пречупи съперника. Той стигна до втори пробив за 5:1 след оспорван гейм и след това без никакви проблеми сложи край на двубоя след 1 час и 35 минути игра.