Лудогорец се издъни в София, звездите на "орлите" пълна скръб (видео+галерия)

Лудогорец изигра изключително слаб първи мач срещу Копенхаген в 1/16-финалите от турнира "Лига Европа" и логично, предвид показаното на терена, орлите отстъпиха с 1:2 на датския шампион пред 14 257 зрители на националния стадион "Васил Левски".

Гостите поведоха след автогол на Анисе още във втората минута, а Туту удвои малко след началото на втората част. Резервата Клаудиу Кешерю вкара в 81-ата минута, с което остави някакви минимални шансове за разградчани преди реванша в Дания след седмица.

Много лошо впечатление направи играта на плеймейкъра Марселиньо, който почти не се движеше на терена, бъркаше елементарно всяка втора топка, често бавеше атаките и отказваше да участва във фаза защита, повтаряйки представянето си от двубоя с Монтана. Слаб мач направи и другата звезда на орлите - Джонатан Кафу, който рядко успяваше да комбинира точно със своите съотборници, а повечето му индивидуални рейдове се оказваха несполучливи.

Лудогорец - Копенхаген част II

Гостите откриха резултата още във втората минута, когато Абел Анисе си вкара автогол. В тази ситуация датчаните центрираха от корнер в малкото наказателно поле, където техен футболист чукна топката, тя се удари в лицето на Анисе и влезе в мрежата на Владо Стоянов.

След полученото попадение Лудогорец наложи териториално предимство, но футболистите на Георги Дерменджиев играха доста припряно, което се отрази при точността на пасовете им.

Към края на полувремето Лудогорец се активизира и отправи два опасни изстрела. Първо, в 38-ата минута, Мисиджан стреля от 24-25 метра, но Олсен изби в корнер. Четири минути по-късно и Марселиньо опита да изненада стража на датчаните, но шутът му излезе в аут.

В първите секунди на втората част Копенхаген като по чудо не вкара втори гол. След добра атака отдясно топката стигна до Юсеф Туту, който стреля в десния страничен стълб на разградската врата.

Орлите отговориха с изстрел на Мисиджан, който не затрудни Олсен. В 49-ата минута нова скоростна атака на Лудогорец завърши с отлично подаване на Мисиджан към Кафу, но бразилецът не успя да отправи удар от 5-6 метра, което щеше да е почти сигурен изравнителен гол.

Датчаните отговориха подобаващо в 53-ата минута, когато Туту получи пас по земя и с шут от 15-16 метра вкара второ попадение за своя тим.

Последва затишие на терена до 81-ата минута, когато Лудогорец върна едно попадение. Тогава Натанаел центрира отлично към оставения абсолютно непокрит Марселиньо, но бразилецът за пореден път не отигра добре положението, тъй като уцели нескопосано топката. Въпреки това тя описа странна траектория и се отби в напречната греда, а при добавката резервата Клаудиу Кешерю бе точен за 1:2.

До края на двубоя Лудогорец опита да изравни, но в края на срещата за малко не допусна трети гол, когато Владо Стоянов спаси опасен шут на противников нападател. В даденото от рефера продължение пък Грегуш получи втори жълт и респективно червен картон, заради което отпада за реванша в Дания.

ЛУДОГОРЕЦ - КОПЕНХАГЕН 1:2